Smith’s 8/26-9/1

Sorry, I know this post is late. I have been sick for a few days. The sale goes through Tuesday, Sept. 1st.

Save $5 When You Buy 10 Participating Items

The listed price is BEFORE the $5 Savings. Subtract $.50 per item plus the coupon value to get your final price.
Some of these items are continuing from last week. Here are the ones with coupons to match: (some of the insert coupons were in Utah’s papers, but were not delivered in Idaho)

Betty Crocker Fruit Snacks $1.99
$.40/1 fruit shapes and $.50/2 fruit snacks coupons from 8/9 SS

Betty Crocker Premium Brownies or Cookie Mix $1.99
$.75/2 Supreme Brownie Mixes 7/19 SS
$.40/1 Cookie Mix from 8/9 SS

Granola Bars: Nature Valley, Fiber One $2.49
$.70/2 Nature Valley from 8/9 SS

Quaker True Delights Granola Bars $2.49
$1/1 True Delights here
$1/1 True Delights from 8/23 RP
Pillsbury Cinnamon Rolls $1.49
$.40/2 Pillsbury or Grands Sweet Rolls here
$.40/2 Pillsbury or Grands Sweet Rolls from 8/9 SS
Pillsbury Crescent Rolls $1.49
$.50/2 Pillsbury Crescent Dinner Rolls here

Pillsbury Grands Biscuits $1.49
$1/2 Pillsbury Grands Biscuits here
The above printable is the best coupon, but if you need more, also use
$.35/1 Pillsbury Grands Biscuits from 7/12 SS
$.30/2 Pillsbury Grands Biscuits from 8/9 SS

Pillsbury Toaster Strudel $1.99
$.55/2 Pillsbury Toaster Strudel Pastries here
$.35/1 from 8/9 SS

General Mills or Quaker Cereal: $1.99
for any GM cereals, use
$1/2 any GM cereals from 7/19 SS *EXPIRES TOMORROW 8/29
$1/3 any GM cereals from 8/9 SS (doesn’t expire until 9/19)
8.9 oz. Cheerios
or use the $1/2 General Mills Cheerios Cereals from 8/16 SS
12.8 oz. Cinnamon Toast Crunch
10.7 oz. Trix
11.8 oz. Cocoa Puffs
$1/2 printable here or use $1/3 from 8/9 SS
10.6 oz. Total Original
12 oz. Golden Grahams
12 oz. Fruity Cheerios
use the $1/2 General Mills Cheerios Cereals coupon from 8/16 SS
14 – 15 oz. Life Cereal Original, Cinnamon or Maple
15-16 oz. Cap’n Crunch Original, Crunchberry or Peanut Butter
16 oz. Oat Squares

Hamburger Helper $1.39
use the $1/3 printable here or the $1/3 from 8/9 SS

Wanchai Ferry Dinner Kits $3.49
$1.10/1 Wanchai Ferry Dinner Kits here

Sobe Life Water $.89
*these end up being only $.20 each when you buy 10 participating items!

Yoplait Yogurt $2.49
$.75/2 from 8/9 SS
There are also some Catalina deals to match this promo good through 9/6:

Nature Valley Granola Bars
Buy 3, save $1.50 on your next order
Buy 4, save $2.50 on your next order
Buy 5 or more, save $3.50 on your next order

Fruit Snacks (Fruit Shapes, Gushers, Fruit by the Foot, Roll-Ups, and Stickerz)
Buy 3, save $1.50 on your next order
Buy 4, save $2.50 on your next order
Buy 5 or more, save $3.50 on your next order

Other Items on Sale This Week:

Cantaloupe $.25/lb.
Peaches and Nectarines $.99/lb.
Tomatoes on the Vine $.99/lb.
Mountain Dairy Gallon Milk $1.50

Kraft Singles $1.67 (12 oz.)
use the $1/2 Kraft Singles from 8/9 RP
Final Price: $1.17 when you buy 2

Kraft Cheese Bars or Shredded Packages $1.67 (8 oz.)
use the $1/2 any Kraft Cheese shreds or chunks
Final Price: $1.17 when you buy 2

Disney Vitamins 50% off
use the $1/1 printable here

Here is your printable shopping list for all of the sale items this week.
Thanks PYP!

Bookmark and Share

Leave a Reply

Want to see your picture by your comment? Get your custom avatar by registering for free at Gravatar.

Your email address will not be published. Required fields are marked *