Winco Deals as of 1/23-1/30 {FREE Kikkoman Seasoning, Coke Zero, CHEAP Pillsbury Grands!, Spaghetti-O’s, Challenge Butter, and MORE!}

January 24, 2012 7 Comments

(Photo courtesy of Winco)

New to shopping Winco? Start here:

Key:

– means the price is better than generic/wholesale/mass store prices!
– means this is when we stock up!!!

If we don’t star an item but it is listed here, that means it is still a decent price. It’s not necessarily better than any competitor’s price, but it will save you a trip across town.

New Deals

Haribo Gummi Bears $.98
Use $.30/1 Any Haribo Product printable coupon
Final Price: $.68

Brawny Paper Towels 6 pk $5.98
Use $1/1 Brawny Paper Towels printable coupon
Final Price:  $4.98

French’s Yellow or Spicy Brown Mustard $1.28
Use $0.30/1 French’s Spicy Brown Mustard printable coupon
or $0.30/1 French’s Classic Yellow or Spicy Brown Mustard 01/22 SS
Final Price: $.98

Classico Pasta Sauce $2.35
Use $1/1 Classico Pasta Sauce printable coupon
Final Price: $1.35

Johnson & Johnson Baby Shampoo $2.65
Use $1/1 off any Johnson’s Head-to-Toe Baby Wash, Johnson’s Baby Shampoo, or Johnson’s Baby Lotion printable coupon
or $1/1 Johnson & Johnson Baby Products 01/08 SS
Final Price:  $1.65

Jolly Time Microwavable Popcorn $1.18
Use $0.50/1 Jolly Time Microwave Popcorn 01/15 SS
or $1/2 Jolly Time Microwave Popcorn printable coupon
Final Price: $.68

Pillsbury Toaster Scrambles $1.78
Buy 2
Use $0.50/2 Pillsbury Toaster Strudel, Scrambles, Pastries or Pancakes 01/08 GM
Final Price: $1.53

Pillsbury Grands! Biscuits $.98
Buy 2
Use $0.30/2 Pillsbury Refrigerated Grand or Grands! Jr. Biscuits printable coupon
or $0.30/2 Pillsbury Refrigerated Grand or Grands! Jr. Biscuits printable coupon
or $0.40/2 Pillsbury Refrigerated Grand or Grands! Jr. Biscuits printable coupon
or $0.30/2 Refrigerated Pillsbury Grands! Biscuits 01/08 GM
or $1/2 Pillsbury Grands or Grands Jr. Biscuits printable coupon
or $0.30/2 Pillsbury Refrigerated Grands! Biscuits 12/04 SS
Final Price: as low as $.48

Val Best Chicken Breast $1.89/lb

Hormel Bone-in Ham $1.58/lb

Kraft Shredded Cheese $2.48
Buy 2
Use $0.50/2 Kraft Natural Shredded Cheese Products, 8 oz+ printable coupon
Final Price: $2.23

Spaghetti-O’s $.58
Buy 2
Use $0.40/2 Campbell’s SpaghettiOs 12/04 SS
or $0.50/5 Campbell’s SpaghettiOs printable coupon
Final Price: as low as $.38

Pace Salsa $1.88
Buy 2
Use $0.75/2 Pace Jars 01/22 SS
or $.50/2 Pace Jars printable coupon (use zip 77477)
Final Price:  as low as $1.51

Hormel Pepperoni $1.55
Buy 2
Use $0.55/2 Hormel Pepperoni Packages printable coupon
or $1/2 Hormel Pepperoni 01/15 SS
Final Price: as low as $1.05

Campbell’s Select Harvest Soups $1.62
Buy 3
Use $1/3 Campbell’s Select Harvest Soup printable coupon
Final Price: $1.29

Armour Meatballs $1.98
Buy 2
Use $1/2 Armour Frozen Meatball Products printable coupon
Final Price: $1.48

Yoplait Frozen Smoothie $1.98
Use $1/1 Yoplait Frozen Smoothie printable coupon
or $0.75/1 Yoplait Frozen Smoothie 01/08 GM
Final Price: as low as $.98

Kikkoman Fried Rice Seasoning Packets $.67
Use $1/1 Kikkoman Product printable coupon
or $1/1 Kikkoman Product printable coupon
Final Price: FREE

Suave Deodorant $1.72
Use $0.75/1 Suave Deodorant 01/08 RP
Final Price:  $.97

Pediasure $9.97
Use $3/1 Pediasure printable coupon
Final Price: $6.97

Hershey Kisses $2.98
Buy 2
Use $1/2 Hershey’s Kisses, 9.4 oz+ 01/08 SS
Final Price: $2.48

M&M’s Valentine’s Candy $2.98
Use $1/1 M&M’s Brand Products All You, Feb 2012
or $1.50/2 M&M’s, Snicker’s Minis, Twx Minis, Minis Mix, or Dove Promises
Final Price: as low as $1.98

Ortega Whole Grain Corn Taco Shells $1.51
Buy 2
Use $1/2 Any Ortego Taco Shells Peelie
Final Price: $1.01

Johnsonville Sausage $2.88
Use $1/2 Johnsonville Sausage 01/22 SS
Final Price: $2.38

Tony’s Pizza $1.98
Buy 2
Use $1/2 Red Baron, Tony’s or Freschetta Pizza, 11 0z+ 01/22 SS
Final Price: $1.58

Gold ‘n Soft Margarine $1.29
Buy 2
Use $1/2 Gold ‘n Soft products 1/22 SS
Final Price: $.79

Tai Pei Single Serving Entrees $1.98
Use $1/1 Tai Pei Stir Fry Creations Entree or any Tai Pei Single Serve Entree printable coupon
Final Price: $.98

Challenge Butter Tub $1.54
Use $0.55/1 Challenge Butter, pkg or tub printable coupon (use zip 77477)
Final Price: $.99

Coke Zero 1.25 ltr $.98
Use $0.99/1 Coke Zero Product printable coupon
Final Price: FREE

Produce

Strawberries 1 lb $2.98
Navel Oranges $.68/lb
Red Delicious or Fuji Apples $.78/lb
Personal Seedless Watermelon $1.98 each
Cucumbers $.68 each
Peaches $.98/lb
Romaine Hearts 3 pk $1.98
Roma Tomatoes $.88/lb
Yams $.78/lb
Hot House Tomatoes $.98/lb
Yellow Onions $.48/lb
Red Bell Peppers $.68 each
Spinach 1 bunch $.98 each 

Comments

  1. Just getting home from Winco I can answer the question about the pasta sauce. It IS the smaller jar. They didn’t even have the large 44oz jar that I could see.

    AND I found a rebate form stuck to the side of Snapple 6 packs for a free 6 pack of Snapple! Not something I normally but but hey, I’ll take anything for free!

  2. I don’t think the Classico deal will work. The coupons are for the “44 oz – value size” jars. I believe the $2.35 price is for the smaller, regular size jars which are just over $2.00 at Wal-Mart. Please correct me if I am wrong about the WinCo price, because if the 44 oz jars really are just $2.35, I’m running out there tomorrow :)

  3. I don’t see the Challenge butter, is it gone?

  4. Does anyone know if this is the 1lb of stick butter or is it the tub? The Challenge Butter deAL…?

    • My best educated guess is that it is the tub. Actual 1lb stick butter runs more along the lines of $2.00 or more lately.

      If anyone knows if it IS the stick for certain, please post here and let us know!

    • It’s the tub! I’ll update the post!

Leave a Comment
Want to see your picture by your comment? Get your custom avatar by registering for free at Gravatar.

*