Rosauers Deals 4/4-4/10 {CHEAP Strawberries, Potatoes, Jell-O, Cheese, Cool Whip and MORE!}

April 4, 2012 4 Comments

Need coupons? You can print some, get a newspaper subscription, or use a coupon clipping service!

Learn all the secrets to successful couponing

in our 90 minute DVD!

Thanks for supporting Fabulessly Frugal by printing your coupons HERE! It’s just one way to keep the deals coming!

_________________________________________

KEY:

★- means prices are better than generic/wholesale/mass store prices, buy a few if you need it!
– means this is when we stock up!!! {aka Extreme Couponing… done right}
No star: If we don’t star an item but it is listed here, that means it is still a decent price. It’s not necessarily better than any competitor’s price, but it will save you a trip across town.

Produce Deals

Strawberries 1 lb $1.50 {First 2}
Asparagus $1.29/lb
Idaho Russet Potatoes 5 lb bag $.89 {Limit 2}
Pineapple $.79/lb
★ Broccoli Crowns or Cauliflower $.89/lb
Celery $.49/lb
Bunch Radishes or Green Onions $.44 each

Meat Deals

Shank Portion Ham $1.29/lb
Jennie-O Fresh Whole Turkey $1.39/lb
Whole Fryer Chicken $.89/lb
★ Boneless Sirloin Pork Chops, Roast or Country Style Ribs $1.89/lb
Beef Rib Eye Roast $4.99

Fab Deals

Pepsi Products 24 pk $4.99 {Must buy 2 or more}

★ Eggs 18 ct $1.50 {First 2 Only}

Happy Cow Butter 1 lb $1.89
Use $.30/1 Peelie
Final Price:  $1.59

Folgers Coffee $7.99 {First 2 Only}
Buy 2
Use $1/2 Folgers Coffee Product 03/25 RP
Final Price:  $7.49

Jell-O Pudding $.79
Buy 2
Use $0.50/2 Jello-O Gelatin or Pudding 03/25 SS
Final Price:   $.54

★ Jell-O Gelatin $1.00
Buy 2
Use $0.50/2 Jello-O Gelatin or Pudding 03/25 SS
Final Price:  $.75

★ Lindsay Olives $.59

★ Nabisco Snack Crackers $2.00
Buy 2
Use $1/2 Nabisco Crackers, 9-16 oz printable coupon
Final Price: $1.50

Cool Whip $.99
Buy 2
Use $0.50/2 Cool Whip Whipped Topping 03/25 SS
Final Price: $.74

Western Family Medium Cheddar 2 lb $4.59
Use $1/2 lbs or Larger Cheese Made in the USA (ID and UT only) printable coupon
Final Price:  $3.59

★ Philadelphia Cream Cheese $.99

V05 Shampoo and Conditioner $.50

 

 

Comments

  1. Is the cream cheese 8 oz? If so, wouldn’t that be a pink star? I haven’t seen it that price for awhile.

  2. Thank You for posting!

Leave a Comment
Want to see your picture by your comment? Get your custom avatar by registering for free at Gravatar.

*